Alina Adamowicz, Joanna Godecka - "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie"

18 listopada 2020

Zanim zaczniesz czytać recenzję książki mam do Ciebie prośbę. Stań proszę przed lustrem, spójrz na siebie i powiedz sobie trzy komplementy. Jeżeli już to zrobisz, to zapisz je w notatniku i dopisuj każdego dnia kolejne trzy. Wydaje się łatwe zadanie, prawda? Doskonale wiem, że część kobiet zamiast trzech zalet wymieni ich o wiele więcej ale są też takie osoby, które staną, spojrzą na siebie i nie będą wiedziały co mają w sobie fajnego. Automatycznie zaczną zauważać swoje wady. Tu za dużo, tam za mało - pamiętajcie, że wygląd to nie wszystko. Ważne jest też to co siedzi w Twojej głowie, to jaka jesteś. Więc czy umiesz wymienić swoje dobre strony? Też nie? A wiesz czemu tak się dzieje? Siedzi w Tobie wewnętrzny krytyk, który podpowiada Ci złe rzeczy. To tak jakby diabełek siedział na ramieniu i każdą dobrą rzecz automatycznie zamieniał na złą. 


Alina Adamowicz, Joanna Godecka - "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie"


Każda osoba w głowie ma małego chochlika, który mówi "nie jesteś w tym dobra", "to ci się nie uda", "jesteś za głupia na to", "masz za dużo kilogramów" i wiele, wiele innych rzeczy. Ten chochlik, to właśnie Twój wewnętrzny krytyk, który chce sprawić byś poddała się, straciła humor, przestała wierzyć w siebie. Ten krytyk ma również na celu sprawić Twoją silną wolę a przede wszystkim wiarę w siebie samą. Często ulegamy i zaczynamy myśleć o sobie dokładnie tak jak ten chochlik chce. I to właśnie jest nasz błąd!

"Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie" to wspaniała książka, która sprawi,  że inaczej spojrzysz na siebie i na to co siedzi w Twojej głowie. Autorki w prosty sposób pokazały jak radzić sobie z hejtem, niską samooceną  czy krytyką innych osób. Oprócz mnóstwa wiedzy przeczytamy wywiady ze wspaniałymi ludźmi, którzy zmienili się, swoje zachowanie i myślenie za pomocą pracy nad własnym Ja. Teraz nie boją się mówić o swoich porażkach, wizytach u terapeutów czy walką z hejterami. 

Książka podzielona jest na siedem rozdziałów, z których można wiele się nauczyć. A ćwiczenia w niej zawarte pozwolą zrozumieć jaką tak naprawdę osobą jesteś i jak możesz zmienić to co Cię powstrzymuje przed myśleniem o sobie dobrze. Gwarantuję, że będziesz do niej wracała dość często, bo treść jest ponadczasowa.

Autorki wykonały niezłą robotę! Ta pozycja będzie jedną z moich ulubionych i będę polecała ją każdej osobie, która chce wyrzucić z siebie wewnętrznego krytyka, który hamuje ją przed rozwojem i realizacją celów. Warto wierzyć w siebie i być swoją najlepszą przyjaciółką!

3 komentarze:

  1. Wiara w siebie to najwazniejszy punkt do samoakceptacji i szczesliwego zycia, ciekawa ksiazka :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się że książka w sam raz dla mnie. Jestem chętna przeczytać jeśli nawet choć trochę mi pomoże. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Podpisuję się pod tym. Propozycja w sam raz dla mnie

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life