#42 Pola Roxa - "Osaczona"

22 marca 2020

Gdy dostałam propozycję przeczytania książki tajemniczej autorki - zgodziłam się bez zastanowienia. "Osaczona" jest napisana na bazie doświadczeń kobiety, o której nie wiemy dużo. Jedynie to, że jest matką i pracuje w dużej korporacji branży finansowej. Nie wiemy nic więcej, ani prawdziwych danych ani tego jak wygląda. Mam nadzieję, że i Was już zaciekawiłam. Jeżeli tak - czytajcie dalej...


Pola Roxa - "Osaczona"
Wydawać by się mogło, że Karolina to kobieta sukcesu. Pracuje w dużej korporacji, jest mężatką i właścicielką kotki, którą nazywa 'Księżniczka'. Nic bardziej mylnego! Do swojej pracy musi dojeżdżać komunikacją miejską i aby ładnie wyglądać tuż przed budynkiem zmienia swoje ulubione trampki na szpilki. Cóż takie zasady i  wymóg szefowej. Kobieta ma być schludna i musi to pokazywać na każdym kroku - nawet poza pracą. Karolinie nie podoba się to, mimo wszystko stosuje się do zasad. Skoro nasza bohaterka jest mężatką, to musi być szczęśliwa - nie prawda! Od dłuższego czasu nie układa się jej z mężem ani w życiu codziennym, ani w łóżku. Ogólnie mówiąc - kobieta wiedzie nudne życie. Wszystko zmienia się diametralnie po wyjeździe do Bułgarii, na który miała jechać ze swoją koleżanką z pracy Dagmarą (imienniczka - ale charaktery mamy różne) lecz ta w ostatniej chwili zrezygnowała, więc  Karolina postanowiła pojechać tam sama. Podczas podróży poznaje mężczyznę o imieniu Waldemar. I tu zapewne pomyślicie, że już wiecie jakie będzie zakończenie - kobieta, mężczyzna, romans, rozwód. Mogłoby się wydawać, że tak poniekąd będzie, lecz cała sytuacja okaże się bardziej skomplikowana. A w szczególności życie Waldemara, które nie do końca jest takie jak być powinno. Mimo wielu obaw o siebie, kobieta postanowi nawiązać bliższą znajomość z tym mężczyzną. Właśnie przy nim poczuje jak to jest być spełnioną w pełni i to pod każdym względem, nawet tym erotycznym. Czym bardziej Karolina będzie poznawała Waldemara, tym bardziej zmieni się jej życie - do tego stopnia, że zacznie poszukiwać ją policja. 


Pola Roxa stworzyła historię, w której znajdziemy połączenie romansu, erotyki i kryminału. W dodatku powiem Wam, że jest to debiut autorki i to całkiem niezły! Tajemnica goni tajemnicę, a jeżeli wiemy, że książka powstała na bazie doświadczeń życiowych - ciągle zastanawiamy się, które sytuacje wydarzyły się naprawdę. I wiecie co - z chęcią bym obejrzała film na podstawie tej książki, albo chociaż serial. Po wzięciu "Osaczonej" w dłoń i przeczytaniu kilku kartek, nie można przestać. Mnie wciągnęła tak bardzo, że jeden wieczór i miałam ochotę na kolejną część (mam nadzieję, że taka powstanie). Na myśl przychodzi mi teraz tylko jedno - gdy miłość jest prawdziwa, zrobi się dla niej wszystko i to dosłownie!

PREMIERA 25.03.2020

3 komentarze:

  1. O racja! Film na podstawie tej książki byłby świetny! Mi również książka bardzo się podobała i ciesze się, że mamy takie debiuty na polskim rynku! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa i wciagajaca ksiazka :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Też bym chciała obejrzeć film na podstawie tej książki. :D W sumie pasowałoby mi gdyby choć trochę klimatem przypominał te komedie gangsterskie z okolic 2000 roku. :D "Osaczona" jest sama w sobie bardzo fajną książką. :D Dla mnie sama postać Waldka nieco łamię stereotypy mężczyzny w romansach, mimo że jednocześnie się w to wpasowuje. A gdy się przedstawił to parsknęłam śmiechem. "Waldek" to ostatnie imię, które mi się z przystojniakiem kojarzy.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life