#36 Anka Sangusz - "Niepokorni: Chłopak znikąd"

18 lutego 2020

Jakiś czas temu mogliście poznać pierwszy tom trylogii dla nastolatek. "Dziewczyna z ogrodu", była fajną odskocznią od tych książek, które czytam. Nie dość, że przywołała wiele wspomnień dotyczących młodości to pokazała, że odmienność i relacje z bliskimi są najważniejsze. Dzisiaj przychodzę do Was z drugą częścią książki. Czy okazała się równie ciekawa co pierwsza? Czytajcie dalej...


Anka Sangusz - "Niepokorni: Chłopak znikąd"

Jak mogliście przeczytać w poprzedniej części - cała seria mówi o Kamilii - szarej myszce, która robi rzeczy wbrew sobie, ale po to, by zadowolić swoją mamę. Drugim bohaterem jest Kacper - chłopak, który kryje w sobie wiele tajemnic. Związek tych dwoje jest burzliwy, pełen miłości, namiętności ale także i sekretów. Kacper przeżył w życiu tak wiele, że nie potrafi nikomu zaufać, nawet swojej dziewczynie. Ciągle pakuje się w jakieś kłopoty, raniąc przez to Kamilę.

W tym tomie to młody chłopak jest narratorem, dzięki temu bardziej poznajemy jego rodzinę i problemy, z którymi się zmaga. Śmierć mamy w wypadku samochodowym, ojciec alkoholik, który siedzi w więzieniu, ale to nie wszystko. Kacper bierze zbyt wiele na siebie, ponieważ myśli, że odkupi winy innych. Ciągnie się za nim pasmo nieszczęść i bólu. Niestety wszystko ukrywa przed swoją dziewczyną.
Czy Kamila wytrzyma to wszystko, gdy dowie się kim tak naprawdę jest jej ukochany? Jak będzie reagowała na jego kłamstwa?

Autorka świetnie łączy problemy nastolatków, wątek kryminalny z życiem codziennym. Książka tak jak poprzednia - napisana jest prostym językiem, który pokochają nastolatki - i nie tylko. Czytając możecie wkurzać się na niektóre zachowania bohaterów, lecz pamiętajmy, że młodzi ludzie nie zawsze postępują tak jak powinni. Uczą się oni życia, a popełniane przez nich błędy umacniają ich zachowania oraz pokazują czym jest dobro a czym zło.

Aż chciałoby się opisać więcej, lecz wtedy musiałabym zdradzić treść książki. Musicie koniecznie przeczytać kolejną część! Mnie wciągnęła niesamowicie - dwie godziny i 'po książce'.

Zapraszam również do zapoznania się z książkami dla nastolatek, które polecam. Znajdziecie tam kolejną trylogię, która mnie zachwyciła. 

7 komentarzy:

 1. Czasem lubię poczytać coś takiego. O tej książce jeszcze nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako nastolatka lubiłam takie historię, chociaż równocześnie zaczęłam się interesować literaturą z noblowskiej półki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czuje że mi się spodoba. Zapisuję :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że podrzucę tą serię mojej bratanicy- z pewnością jej się spodoba:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam ksiązki dla nastolatek chociaż już nie nastolatka ze mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. ta też przeczytałam ta książkę w jeden wieczór, wciąga na maksa

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life