Modnie i wygodnie - czyli porady jak kupować z głową!

09 sierpnia 2018

Nadszedł ten czas, kiedy w końcu dotarło do mnie ile mam lat. Pewnego ranka siedziałam na balkonie i przeglądałam jakiś miesięcznik. Na kilku stronach znalazłam artykuł dotyczący metamorfozy jednej z kobiet, która zgłosiła się do tego eksperymentu. Zanim przeczytałam kilka słów o niej, spojrzałam na zdjęcie. Pierwsze co mi wpadło do głowy, to myśl, że musi być sporo starsza ode mnie. Przynajmniej tak wynikało z jej wyglądu, natomiast ubrania, które miała założone mówiły co innego. Nie patrząc na twarz lecz na ubiór stwierdziłam, że to młoda kobieta, tym razem sporo młodsza ode mnie. Jak to ubiór i wygląd mogą zmienić człowieka, dodać albo odjąć mu lat. W końcu spojrzałam na wiek owej Pani. Była ona w moim wieku! Nie mogłam w to uwierzyć, nigdy nie powiedziałabym, że ona ma 28 lat! Grubo po 30, to tak. Nie wytrzymałam i szybko przerzuciłam kilka kartek dalej by zobaczyć jak styliści i makijażystki zmieniły ją. Byłam pod wrażeniem! Przede mną na zdjęciu stała elegancka, młoda kobieta. Pewna siebie, przebojowa, atrakcyjna, dążąca do obranego celu - tak wydawało mi się po jej wyglądzie. Zaczęłam porównywać jej dwa zdjęcia. Sprzed i po metamorfozie i doszłam do wniosku, że gdybym nie wiedziała, że to jedna i ta sama osoba, to pomyślałabym, że to całkiem inne kobiety. Jedna to szara myszka, nie wiedząca czego chce od życia, druga to kobieta z klasą, a przede wszystkim kobieta mająca 28 lat! 
Zaczęłam myśleć o sobie, o ubraniach które trzymam w szafie, kosmetykach, które używam. Muszę coś zmienić - pomyślałam i tak też zrobiłam. 
Wyrzucając z szaf moje ubrania byłam zdziwiona ile ich mam. W dodatku były tam też nowe koszulki, czy sukienki jeszcze z metkami. Część z nich zostawiłam, resztę postanowiłam sprzedać. W końcu w mojej szafie znalazłam wolne miejsce (na nowe ubrania). Zostawiłam tylko to co mi faktycznie się przyda, co jest odpowiednie do mojego wielu i stylu. Zauważyłam również, że brakuje mi czegoś - płaszcza na jesień, grubszej jesiennej sukienki czy jakiegoś ładnego sweterka. Czekają mnie w najbliższym czasie zakupy odzieżowe, lecz teraz będę robiła je z wyczuciem oraz moimi przekonaniami. A jak tego dokonać? Jak kupować z głową? Czytajcie dalej...

Modnie i wygodnie - czyli porady jak kupować z głową!

12

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life