Gdyby nie ograniczały Cię bariery kwotowe, pojechałabym na wakacje do...

27 lutego 2017

Miły sobotni wieczór. Siedzimy ze znajomymi przy nalewce i rozmawiamy o wakacjach. Jedni planują wyjazd nad morze, inni w góry, a jeszcze inni do rodziny na wieś, w końcu każdy z nas spędza takie wakacje na jakie go stać. Nagle jedna z osób zadała pytania: "A gdzie byście pojechali, gdybyście nie musieli zwracać uwagi na koszta?" Niby proste pytanie, ale jeżeli nie mamy żadnych ograniczeń finansowych, bardzo trudno nam się zdecydować na jakąś wycieczkę. Oczywiście propozycji wyjazdów było mnóstwo, nie tylko naszych, ale także i znajomych. A więc gdzie my byśmy pojechali, gdyby nie ograniczały nas bariery kwotowe? 

Źródło: http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/egipt.html


Jest wiele miejsc, gdzie chcielibyśmy pojechać na wakacje - Malta, Hiszpania, Włochy, ale od dawna ciekawi nas Egipt. Piaszczyste wydmy pustynne, starożytne budowle, piramidy, groby faraonów oraz majestatyczna Sahara. 
Wszystko wydaje się nietuzinkowe i owiane tajemnicą, którą zapewne każdy chciałby poznać. Fascynujące jest to, że w Egipcie występują dwie pory roku: Zima (listopad-kwiecień) oraz lato (maj-październik). Uwielbiam lato, więc i uwielbiam dni, w których są upały. Na terenach pustynnych Egiptu temperatura w ciągu dnia dochodzi do 47 stopni, natomiast w chłodniejszych rejonach nadmorskich średnia temperatura to około 30 stopni. Czyli idealna temperatura dla mnie.
Cicha kraina rozległych, pozornie nieskończonych piasków tworzy potężną Saharę. Na wschodzie kraju znajduje się półwysep Synaj oraz Pustynia Wschodnia, na której nie znajdziemy zieleni. W pobliżu Morza Czerwonego znajdziemy jeden z największych skarbów Egiptu - klasztor św. Antoniego, który jest jednym z najstarszych działających klasztorów na świecie.
Źródłem życia egipskiej cywilizacji jest najdłuższa rzeka świata, czyli Nil. Egipt jest pełen fascynujących starożytnych zabytków, żaden z nich nie jest jednak tak okazały i sławny jak Piramidy. Niedaleko piramid znajduje się posąg Wielkiego Sfinksa - stworzenia o ciele lwa i ludzkiej głowie. Natomiast wybrzeże Morza Czerwonego jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania. Tuż przy brzegu zobaczymy wspaniałe rafy koralowe z bogactwem kolorowej fauny.
Egipt wydaje nam się fantastycznym miejscem na wakacje, ponieważ oprócz odpoczynku od dnia codziennego mamy okazję zwiedzić i poznać tamtejszą kulturę oraz cywilizację. 

A gdzie Wy byście pojechali, gdyby "Wasza karta była bez dna"? 


Będzie mi bardzo miło, gdy udostępnisz ten wpis w swoich mediach społecznościowych. 

Każdy Wasz komentarz, udostępnienie czy like na moim fanpage --> My World by Dagmara Rek sprawia, że mam powera, by pisać dla Was dalej!

Źródło: http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/egipt.html

Źródło: http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/egipt.html

Źródło: http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/egipt.html

Źródło: http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/egipt.html

12 komentarzy:

 1. OK, skoro mam nieograniczony budżet to wybieram podróż... w czasie :)

  Oczywiście z biletem powrotnym.

  Technika idzie do przodu, więc jest szansa, że zdążę się kiedyś wybrać na takie wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym zwiedzić Ameryką Południową, szwendać się, nie spieszyć się ze zwiedzaniem, to mój plan, gdy będę bogaczem :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Absolutnie wszędzie :) gdyby nie było ograniczeń finansowych, to chętnie zobaczyłbym mt everest od podnóża

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepiej wybrać się w podróż dookoła świata! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja bm zwiedziła cały świat;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zwiedziłabym całą Europę i USA :) Nigdzie indziej jakoś mnie nie ciągnie. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Egipt zdecydowanie też jest na mojej liście ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. Marzy mi się podróż do Afryki, a już najlepiej śladami Kazimierza Nowaka, który przejechał przez Afrykę rowerem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam wrażenie, że Egipt stał się mniej popularnym kierunkiem. W sumie się nie dziwię, ludzie po prostu się boją. Choć my z mężem zastanawiamy się nad wyjazdem, bo ceny tak naprawdę kuszą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam milion podróżniczych marzeń, ale najbardziej marzy mi sie podróż po Ameryce Południowej :) Pozdrawiam

  www.kobiecaintuicja.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno na pierwszy ogień poszłoby Peru, Meksyk- generalnie śladem prekolumbijskich kultur. Ach!

  OdpowiedzUsuń
 12. Na pewno USA i cała Europa :) Ahhh to byłoby genialne :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life