Przeciwstarzeniowe serum olejkowe - Mincer Pharma

18 października 2016

Mincer Pharma to firma, z którą jakiś czas temu podjęłam decyzję. W ciągu 5 tygodni testowałam trzy kosmetyki. Pierwszym kosmetykiem, którego recenzje znajdziecie na blogu jest Rozświetlający krem pod oczy. Tym razem chciałam przedstawić Przeciwstarzeniowe serum olejkowe. Zaciekawiona kosmetykiem, zaraz po kąpieli postanowiłam wypróbować. 

ZE STRONY PRODUCENTA

Marka Mincer Pharma – ekspert w dziedzinie pielęgnacji wrażliwych typów skóry – rozszerzyła niedawno swoje portfolio o gamę produktów z witaminą C. W skład nowej gamy, o nazwie VITA-C-INFUSION, wchodzi m.in. Przeciwstarzeniowe Serum Olejkowe (Receptura № 606). Wśród składników aktywnych serum szczególną uwagę przyciąga witamina C Tetra. Na polskim rynku kosmetycznym jest to wciąż nowość i wiele osób nie wie, czym różni się ta postać witaminy C od formy, którą znamy od lat. Jakie ma właściwości? Jaki wpływ miałaby mieć na działanie preparatu, który ją zawiera?
Witamina C ma szereg dobroczynnych właściwości dla naszego zdrowia i urody. Nie tylko powinno się ją dostarczać organizmowi wraz z codzienną, zbilansowaną dietą, ale warto ją również dostarczać skórze od zewnątrz, za pomocą odpowiedniej pielęgnacji. Mimo, że o witaminie C mawia się „niekwestionowana królowa w pielęgnacji skóry”, wciąż jeszcze występuje ona stosunkowo rzadko – w porównaniu do wielu innych składników – w recepturach preparatów kosmetycznych. A witamina C Tetra, która jest pod wieloma względami doskonalszą formą tej witaminy, jest wręcz unikatem w kosmetykach dostępnych na polskim rynku.
Tymczasem Serum № 606 z nowej linii marki Mincer Pharma nie tylko zawiera witaminę C w formie Tetra, ale oferuje ją w stężeniu, jakiego dotychczas jeszcze nie było na naszym rynku: stężenie to wynosi ok. 7%, czyli aż 70 mg/ml. Co to wszystko oznacza w praktyce?
Jaka moc kryje się pod nazwą „witamina C Tetra”?
Witamina C Tetra to nowatorski składnik, wykorzystywany coraz częściej w przemyśle kosmetycznym. Występuje w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu (Tetrahexyldecyl Ascorbate)zamiast w tradycyjnej postaci kwasu L-askorbinowego. Jest ona efektem poszukiwań naukowców, których celem było znalezienie nowej postaci witaminy C. Szukano formy, która wykazywałaby co najmniej tak wysoką aktywność biologiczną jak kwas L-askorbinowy, ale która byłaby wolna od wad tradycyjnej witaminy C: niskiej stabilności, utrudnionej przenikalności przez naskórek i która nie miałaby drażniącego działania. Wynikiem tych badań było pojawienie się witaminy C, mającej postać bezbarwnego, bezzapachowego olejku, a nie – jak kwas L-askorbinowego – białego, drobnego proszku.
Tetra okazała się bardzo trwałą postacią witaminy C, rozpuszczalną w olejach (w odróżnieniu od „zwykłej” witaminy C, rozpuszczalnej w wodzie). Dzięki temu jest dużo bardziej stabilna, odporna na oksydację, działanie słońca i temperatury – nie rozkłada się tak szybko, bardzo długo zachowując swoje cenne właściwości. W praktyce oznacza to, że produkt zwierający tę witaminę – np. Serum Przeciwstarzeniowe z linii VITA-CINFUSION – pozostaje wysoce skuteczny i wykazuje swoje efektywne działanie na długo po otwarciu opakowania.
Dodatkowo, C Tetra jest niezwykle łatwa i przyjazna w użytkowaniu. Jest doskonale przyswajalna i świetnie się wchłania, przenikając do głębszych warstw skóry. W przeciwieństwie do zwykłego kwasu askorbinowego – nie złuszcza ani nie podrażnia skóry. Dlatego kosmetyki z witaminą C Tetra mogą stosować nawet osoby o wrażliwych typach skóry – np. ze skłonnością do alergii, podrażnień i z cerą naczyniową. Dla tych ostatnich kosmetyki zawierające tę innowacyjną postać witaminy C są wręcz wskazane – ponieważ Tetra wspomaga uszczelnianie naczyń krwionośnych.
Witamina C w formie Tetra a przebarwienia skórne – warto wiedzieć!
Powszechnie wiadomo, że witamina C pomaga rozświetlać skórę i rozjaśniać przebarwienia. Ale wiele osób unika zabiegów i kosmetyków, zawierających wyższe stężenia tej witaminy, w obawie przed tym, że – choć z jednej strony witamina C rozjaśni skórę, to z drugiej – podrażni ją, pozbawi ochronnego płaszcza i w efekcie przebarwienia mogą pojawić się na nowo. Jednak witamina C Tetra działa inaczej. Świetnie się wchłaniając i nie powodując zaczerwienienia, wysuszenia, czy podrażnienia skóry, witamina C Tetra zapewnia nie tylko skuteczną ochronę przed działaniem promieni UVA/UVB, ale również przed przedwczesnym starzeniem, niedoskonałościami, przebarwieniami, rozszerzaniem naczyń krwionośnych i „zmęczeniem” skóry.
Dlatego nowe Serum Mincer Pharma № 606 nie tylko regeneruje i napina skórę oraz wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, ale także wyrównuje koloryt skóry. Preparat jest odpowiedni dla każdego typu skóry. Może być stosowany na dzień i na noc, również w ciepłych i słonecznych miesiącach roku – ale wówczas, tak jak przy stosowaniu każdego, intensywnie działającego i rozjaśniającego preparatu, warto stosować również odpowiedni filtr przeciwsłoneczny.
Witamina C Tetra – nowa forma, nowe działanie, nowe wrażenia…
Reasumując: kosmetyk, w którego składzie znalazła się ta przełomowa postać witaminy C, nie złuszcza skóry, nie podrażnia jej, nie wywołuje zaczerwienienia. Przeciwnie – odżywia, pielęgnuje, rozjaśnia i odmładza nawet wrażliwe typy skóry. Przy regularnym stosowaniu preparatu takiego jak Przeciwstarzeniowe Serum Olejkowe marki Mincer Pharma, skóra staje się zregenerowana, napięta, wypoczęta i promienna. Zmarszczki i przebarwienia zostają zredukowane, naczynka wzmocnione, a koloryt cery ujednolicony.
Warto dodać, że wspomniane Serum – oprócz przełomowej formy witaminy C – zawiera również inne, aktywne biologicznie składniki, które działając synergicznie względem siebie, potęgują skuteczność preparatu: olej z rokitnika oraz kompleks Omega Plus bogaty w NKKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe).

MOJA OPINIA

Serum przeznaczone jest dla każdego rodzaju cery, więc bez obaw może stosować je każdy. Dodatkowo serum - tak jak i  pozostałe kosmetyki Mincer Pharma -  posiada aktywny składnik, królową pielęgnacji skóry - Witaminę C. Owa witamina skutecznie chroni przed działaniem promieni UVA/UVB, przedwczesnym starzeniem, niedoskonałościami, przebarwieniami i "zmęczeniem" skóry. 
Serum stosuje się codziennie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. I tak oczywiście robiłam. Pierwsze efekty zauważyłam po tygodniu stosowania serum. Skóra zrobiła się gładsza, ma jednolity koloryt. Czym dłużej go stosowałam, tym więcej efektów widziałam - bardzo ładnie nawilżył moją suchą skórę, niedoskonałości pochowały się gdzieś. Skóra jest wypoczęta, młodsza. Polecam go z czystym sumieniem!


1 komentarz:

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life