12:12

Związek na odlegość - wywiad z Paulą z bloga www.teoriakobiety.pl

Wiele par/małżeństw żyje na odległość. Najczęściej do wyjazdu zmusza ich sytuacja finansowa. Wiadomo - za granicą można więcej zarobić, lecz.. czasu bez rodziny nikt nie odkupi i za żadne pieniądze. Inni są z wyboru w związkach na odległość, a jeszcze inni nie mają wyjścia i musza mieszkać osobno ze względu na wiek, rodziców, szkołę... Rozstania bywają bolesne, powroty są pełne radości. Postanowiłam zapytać młode żony, matki, dziewczyny jak radzą sobie z samotnością, co robią, aby nadal ich miłość trwała. Zapraszam do przeczytania wywiadu z Paulą z bloga http://www.teoriakobiety.pl/
1. Opowiedz coś o sobie
 Mam na imię Paula, mam 20 lat i studiuję filologię polską w Katowicach.

2. Ile czasu jesteś ze swoim partnerem?
W styczniu będą 4 lata.


3. Jak się poznaliście?
Poznaliśmy się w szpitalu/sanatorium :) Ja leżałam na oddziale, a on przyjechał na kilka dni na badania.

4. Ile kilometrów Was dzieli?
Mamy do siebie ok. 70 km. Reakcje ludzi są różne, niektórzy łapią się za głowę, "jak to tak daleko?", a inni mówią, że to i tak nieźle.

5. Jak radzisz sobie z rozłąką?
Praktycznie cały czas jesteśmy w kontakcie SMS i na Facebooku, a wieczorami do siebie dzwonimy, więc czasami nawet nie zdążymy za sobą zatęsknić między dwoma spotkaniami ;) 

6. Co robisz, czym się zajmujesz, gdy Twój partner jest poza domem?
Staram się całą swoją energię i czas wkładać w blogowanie, mam też kilka ulubionych seriali, których nie mogłabym oglądać z chłopakiem, więc wykorzystuję do tego czas bez niego. Raczej rzadko spotykam się sama ze znajomymi, zazwyczaj umawiamy się z kimś w weekendy, kiedy jesteśmy razem.

7. Jak często się kontaktujecie?
Rozmawiamy przez telefon codziennie wieczorem, poza tym na bieżąco smsujemy.

8. Czy w Waszym związku są kłótnie?
Nie wierzę, że istnieje związek, w którym nie występują kłótnie. 

9. Opowiedz o Waszych sposobach na rozwiązywanie tych kłótni.
Mój chłopak często po prostu mi ustępuje, albo dla świętego spokoju, albo wie, że i tak ze mną nie wygra. Wszystko zależy też, o co poszło — czasami tylko trochę podyskutujemy i zmieniamy temat, ale nie zawsze jest tak miło.

10. Czy zastanawiałaś się nad tym, aby przeprowadzić się tam, gdzie jest Twój partner?
Nie ma takiej opcji — mój chłopak mieszka właściwie na wsi, do tego z rodzicami. Na dłuższą metę to byłoby dla mnie bardzo niekomfortowe, poza tym miałabym bardzo zły dojazd na uczelnię — jedynie autem. Planujemy za to, że w przyszłym roku od przeprowadzi się do mnie.

11. Jak wygląda Wasze życie, dni po powrocie partnera do domu?
To nie do końca "powrót", po prostu albo on przyjeżdża na weekend do mnie, albo ja do niego. Zazwyczaj robimy zupełnie normalne rzeczy — do południa oglądamy telewizję w dresach albo idziemy na zakupy, czasami wieczorem umawiamy się ze znajomymi, wychodzimy do kina, albo zostajemy w domu i dajemy sobie "czas wolny", czyli każde z nas robi to, na co ma ochotę, ale ze świadomością, że jesteśmy obok siebie. 

12. Jakie są dobre strony związków na odległość? (według Ciebie)
W pewnym sensie trudniej jest się sobą znudzić, przesycić, co czasami zdarza się dość wcześnie, jeśli para spędza ze sobą całe dnie. Kiedy się nie widzimy, każde z nas może zająć się sobą i załatwić wszystkie swoje sprawy. 

13. Jakie są złe strony związków na odległość? (według Ciebie)
Nie zawsze można na bieżąco o wszystkim się informować, czasami dzieje się coś ważnego, ale nie można o tym porozmawiać. Często też po prostu czuje się pustkę. 2 komentarze:

  1. Ładny wywiad :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Temat który mnie interesuje. Tylko u mnie sytuacja będzie znacznie inna. Mąż wyjeżdża za granicę w przyszłym roku A ja zostaje z dziećmi u rodziców. to bedzie dla nas bardzo trudny czas. A na bloga Pauli zaraz zajrZę. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My World by Dagmara Rek , Blogger