14:32

Toksyczna synowa - czy Ty taką jesteś?*

Obrażalska, wszystko wie lepiej, źle prowadzi dom i swojego mężczyznę oddala od Ciebie - kto to taki? To synowa. Czy Twoja teściowa też uważa Cię za taką?Toksyczna synowa - czy Ty taką jesteś?Współcześni teściowie nie zgadzają się z wyborami syna i relacje z synową uważają jako toksyczne. Właśnie to słowo ostatnio robi furorę w stosunkach między teściowie - synowa. Jedno słowo, a w nim mieszczą się wszystkie mozliwe wady, które ma według nich niedobra synowa.
Zamiast myśleć o rodzinie, ona zajmuje sie tylko i wyłącznie sobą, przez co psuje relacje rodzinne. Na samym początku było pełno dowcipów i żartów o teściowych - teraz rola się odwróciła. Ale czy wszystkie synowe są takie złe? Zapewne nie, ale to własnie teściowie robią z nich największe i najgorsze zołzy.

Większość z nich stara się wtrącać w życie syna, pouczać ich, rządzić się w ich własnym domu. Przez to, relacje synowa - teście psują się. Ale co zrobić, aby obie strony sie polubiły, czy jest to w ogóle możliwe? Wydaje mi się, że tak.. Po pierwsze musimy przyzwyczaić się, że teściowa zawsze będzie bardziej faworyzowała swojego syna, niż Ciebie. Ale nie załamuj się, nie masz nawet prawa tego robić.

To jego matka i mimo wszystko zawsze ona bedzie chociaż troszkę ważniejsza od Ciebie. Jeżeli akceptacja nie pomoże porozmawiaj z teściową o tym, że potrafisz poradzić sobie w życiu, a gdy będziesz potrzebowała rady, zgłosisz się do niej. Zrób sobie czasami małą "imprezkę" z teściową.

Zaproś ją na kawę, bądż na dobry film, wypijcie po lampce wina, porozmawiajcie. Powiedz jej, jak bardzo kochasz jej syna i jak jest on ważny dla Ciebie. Pokaż się teściowej z jak najlepszej strony. Niech zobaczy, że jest osoba, która która kocha jej syna, tak samo bardzo jak ona.


*Artykuł pisałam dla portalu Familie.pl

1 komentarz:

  1. Ja z moimi jeszcze nie teściami mam chyba dobry kontakt. :P ale da się żyć dobrze z teściową... przykładem jest moja ciotka - rozwód wzięła, a z teściową się lubią spotykać, razem na wakacje jeździć itp :P

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My World by Dagmara Rek , Blogger