Porady Pani Domu - zastosowanie napojów gazowanych.

30 maja 2015

Napoje gazowane - chyba nie ma osoby, która by nie piła Coca-Coli, Pepsi, czy innych, zwykłych wód z bąbelkami. Są bardzo smaczne, ale i też bardzo niezdrowe. Nie będę mówiła o szkodliwości wód z bąbelkami, ale o ich zastosowaniu. Zapewne wiele osób wie, że.. takie napoje mogą przydać się w pracach domowych.

Zardzewiałe patelnie, garnki.

Coca-Cola (ta czerwona, oryginalna) świetnie nadaje się do czyszczenia zardzewiałych powierzchni. Polewamy zardzewiałą powierzchnię odrobiną coli. Czekamy kilka minut, następnie szorujemy druciakiem. Efekt natychmiastowy.

Zardzewiałe śrubki.

Nie możesz odkręcić śrubki, która jest zardzewiała? Wystarczy, że zamoczysz ją w coli. Po kilku minutach odkręcisz ją bez problemu.

Usuwanie plam z krwi.

Pobrudziłaś ulubioną bluzkę krwią? Wymoczenie jej w zimnej wodzie nie pomaga? Na plamę nalej odrobinę coli - o chwili zamocz bluzkę w wodzie. Plamy nie będzie.

Plamy z oleju w garażu.

Z Twojego samochodu wycieka olej i to wprost na posadzkę w garażu? Nie martw sie ! Da się usunąć te plamy ! Wystarczy polać je colą, odczekać chwilę, a następnie spłukać szlauchem.

Szkodniki w ogródku.

Nie możesz pozbyć się mrówek? Zwalczysz je natychmiast napojem z bąbelkami.

Guma do żucia.

Aby usunąć gumę do żucia z podeszwy buta, czy dywanu - należy zamoczyć podeszwę, bądź kawałek tkaniny w roztworze z bąbelkami.


A Wy do czego używanie napojów gazowanych?

2 komentarze:

  1. Ale Super ... COLA ... nie wiedziałam <3 do niczego i nie opiję
    Teresa Soroka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O coli to ja już słyszałam niezłe cuda :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life