Porady Pani Domu - folia spożywcza.

28 stycznia 2015

Folia – materiał wykonany najczęściej z metalu nieżeliwnego lub z tworzywa sztucznego, o grubości do 2 mm (do wyrobu np. opakowań). Folia spożywcza, nazywana sreberkiem (niektórzy mówią na to złotko) - ma wiele zastosowań. Mimo, iż nazwa podpowiada, że nadaję się ona do celów spożywczych - tak naprawdę folia nadaje się też do wielu innych rzeczy. 
Folia spożywcza świetnie nadaje się do pieczenia. W zależności od tego czy chcemy zachować temperaturę potrawy, czy przyspieszyć jej przygotowanie - przykrywamy ją odpowiednią stroną. Bo jak wiemy - folia posiada dwie strony- matową, oraz błyszczącą.
Jeżeli chcemy, aby nasza potrawa zachowała ciepło, zawijamy ją w błyszczącą stroną folii do środka. 

Folia spożywcza jako druciak, szorstki zmywak. Czasami bywa i tak, że przypali nam się garnek, czy patelnia żeliwna, a nie mamy pod ręką druciaka. Wystarczy zgnieść folię, zrobić z niej kulkę i.. wytrzeć patelnię. Folia jest na tyle miękka, że nie porysuje nam patelni, a doskonale zetrze przypalony tłuszcz.

Folia spożywcza do czyszczenia srebrnej biżuterii. Wystarczy wyłożyć miseczkę folią spożywczą, nasypać do niej sodę oczyszczoną i zalać gotującą wodą, następnie włożyć biżuterię. Odczekać kilkanaście minut, a nasza biżuteria będzie jak nowa. 

Folia spożywcza do robienia pasemek. Osoby, które nie mają czasu wybrać się do fryzjera, bądź lubią same cudować ze swoimi włosami mogą zrobić sobie pasemka przy pomocy folii spożywczej. Bierzemy kawałek folii, nakładamy na nią odrobinę włosów i farbę. Następnie zawijamy włosy i.. suszymy, bądź zakładamy ręcznik na głowę, w celu utrzymania ciepła. 

Folia spożywcza do ostrzenia nożyczek. Nie masz ostrzałki, a Twoje nożyczki są tępe? Złóż folię kilka razy i przecinaj ją nożyczkami. W ten sposób naostrzysz swoje nożyczki. 

Folia spożywcza do prasowania. Kawałek folii kładziemy pod pokrowiec na deskę do prasowania. Folia odbija ciepło, a dzięki temu szybciej prasujesz swoje ubrania.

A Wy jakie znacie zastosowania folii spożywczej?3 komentarze:

  1. Nie słyszałam o tej metodzie ostrzenia nożyczek, kiedyś wypróbuje z ciekawości :)

    OdpowiedzUsuń
  2. nie słyszałam o tym, że folią można ostrzyć :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life