Trendy wiosna - lato 2014 - LILARÓŻ

23 lutego 2014

Witajcie z rana w niedzielę :) Po waszych wiadomościach postanowiłam troszkę zmienić bloga, oczywiście - nie martwcie się - recenzje będą się pojawiały nadal, ale dodam kilka tematów, które jeszcze tu dojdą. Niestety nie zdradzę co to będzie. Zaglądajcie na tego bloga, każdego dnia będzie coś nowego (no może prawie każdego dnia). Tym razem zaczynamy od tematu TRENDY WIOSNA - LATO 2014.

Jest 5 wzorów/kolorów, które będą modne tej wiosny i lata. Postaram się zaprezentować Wam kilka takich przykładowych ubrań w każdej z kategorii

LILARÓŻ -  kolor moweiny, modny w 2. połowie XIX w. Jest to kolor orchidei - połączenie fioletu i różu.
Fiolet jest enigmatyczny i zmysłowy zarazem.  
To kolor magii, niezwykle mistyczny, intuicyjny oraz władczy. 
Jest tajnym odpowiednikiem bieli.

Co oznacza: 
jest barwą duchownych oraz ludzi wrażliwych, artystycznie uduchowionych, posłusznych tylko sobie, poszukujących odpowiedzi na pytania egzystencjalne. 

Co robi: 
podnosi świadomość duchową, zatrzymuje w biegu, zmusza do przyjrzenia się wszystkiemu wokół, wycisza. Oddziałuje na mózg i układ nerwowy. Koi nie tylko nerwy, ale także oparzoną słońcem skórę, łagodzi dolegliwości związane z udarem słonecznym. Potrafi stłumić uczucie głodu i reguluje przemianę materii.

Jego przeszłość historyczna: 
u Azteków i Inków, oznacza królewskość i suwerenność, podczas gdy w kulturze rzymskiej łączony z oddaniem i pokorą. Fiolet był symbolem dostojeństwa, w średniowieczu była to barwa  żałoby i pokuty ale w fioletach malowano również postać diabła.
Fioletowy  jako kolor kojarzony jest w krajach arabskich z prostytucją . U chrześcijan kolor fioletowy jest barwą  Adwentu -  okresu oczekiwania na narodziny Chrystusa


W latach 60. XX wieku fiolet stał się kolorem buntu i przemian. ( źródło: internet )


Przykładowe ubrania, które będą modne w nadchodzącym sezonie. Nie będę podawała stron, skąd ubranka pochodzą, bo oczywiście każda może je nabyć w pobliskim sklepie, bądź galerii handlowej. Jak nie takie jak widzicie na zdjęciu, to podobne. Sukienki, bluzki, buty, wszelakie dodatki do Waszych kreacji i ubrań na co dzień - to wszystko znajdziecie w kolorze lilaróż, bądź też innym znany jako fiołkowy. Jak już wiecie - lilaróż to połączenie fioletu z jasnym różem. Te kolory możecie łączyć z:
  • czernią, 
  • odcieniami oliwki, 
  • wszystkimi odcieniami żółtego,
  • turkusem,
  • granatem.

A czy Wy macie coś w tym kolorze do ubrania? Zapraszam do dzielenia się Waszymi stylizacjami z kolorem LILARÓŻ. 
0

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life