Dobre samopoczucie w jesienne dni.

28 października 2014

Jesienne, szare dni nawet największemu optymiście mogą popsuć humor. Ciągłe deszcze, zimno, brak słońca, ogólna szarówka za oknem sprawia, że częściej zostajemy w domu z kubkiem herbaty oraz książką w dłoni. Mimo tego nasz humor nie jest taki jakbyśmy chcieli. Wkurzamy się na wszystko i wszystkich, często się kłócimy a nawet i płaczemy. Aby mieć dobry nastrój jesienią mam na to kilka sposobów.


Dobre samopoczucie w jesienne dni.Pamiętajcie - jedzenie wielkiej ilości czekolady, czy robienia zakupów nałogowo jest dobre, ale na chwilę. Później idzie nam wszystko w "boczki", albo "odchudza" nasz portfel. 
Na poprawę humoru mam inne sposoby ! 

Relaks - chociaż raz w tygodniu zrób domowe SPA. Jeżeli masz rodzinę - męża, dzieci - wyślij ich gdzieś. Męża np. na wieczór z kumplami, a dzieciaczki do dziadków - zapewniam, że każde z nich będzie bardzo ucieszone, a Ty dzięki temu zdobędziesz jeden wieczór/jedną noc tylko i wyłącznie dla siebie ! Możesz również zaprosić swoją przyjaciółkę i przy lampce wina poplotkować :)

Światło - jesień wiąże się z tym, że dzień jest coraz krótszy, a dzięki temu mamy mniej światła. Staraj się rozświetlić swoje otocznie kolorowymi żarówkami, wymień stare żarówki na mocniejsze, 
a klosze na jaśniejsze niż masz. Wykorzystuj na maksa słoneczny dzień, staraj się korzystać z każdego promienia słonecznego. Jeżeli wciąż Ci mało - zawsze możesz wyjechać gdzieś, gdzie jest wiecznie ciepło i słonecznie.

Sport - bądź aktywna fizycznie przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy jest temperatura dodatnia 
i świeci słońce. Pamiętaj - RUCH TO ZDROWIE ! Nigdy nie ćwiczyłaś? Zacznij od najprostszych "ćwiczeń". Zamiast wjeżdżać windą - chodź po schodach. Możesz również zapisać się na fitness, albo z rodziną co weekend wybrać sie zamiast do galerii - na basen. 

Klimat - piękne zapachy są w stanie również poprawić nam humor, zatem - zaopatrz się w swoje ulubione świece zapachowe, olejki, kadzidełka. Dodatkowo włącz ulubioną muzykę. To gwarancja dobrego humoru ! 

Kolory - jesień kojarzy się nam z szarymi,ponurymi kolorami. Ty bądź inna ! Zacznij ubierać się kolorowo i poprawiaj tym nie tylko sobie humor, ale i też innym ludziom. Zauważ, że jeżeli widzisz koleżankę ubraną w czerwony a nie szary płaszcz - od razu jakoś lepiej się czujesz, prawda? Kolory ma znaczenie, kolor również może sprawić, że się uśmiechniesz ! W domu oblecz poduszki 
w kolorowe poszewki, nakryj kanapę kolorowym kocem, załóż nie białe, lecz kolorowe zasłonki na okna. Dom od razu będzie wyglądał inaczej !Zatem do dzieła ! Nie daj się jesiennym smutkom !!

2 komentarze:

  1. Ćwiczenia to zdecydowanie najlepszy pomysł na zły nastrój.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie tak ! Endorfiny sprawiają, że ma się uśmiech przez cały czas :)

      Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life