10:44

Ptasie Mleczko firmy Miś

Wczoraj wieczorem naszła mnie ochota na coś słodkiego. Pod ręką znalazło się Ptasie Mleczko firmy Miś. Nie jadłam nigdy z tej firmy słodkości, ale nie zraziłam się i.. spróbowałam. 
Nie żałuję ! 



Opakowanie może nie zachwyca aż tak bardzo ale widać w nim tradycję. Pudełeczko jest standardowe, kolory na nim - jak widzicie - połączenie czerwieni z żółtym idealnie zgrane, dodatkowo napis - 55 lat tradycji - mówi sam za siebie. Widać, że firma jest od dawna i od dawna robi tak wspaniałe wyroby.  Szukając informacji znalazłam coś takiego: 

Historia Zakładów Wyrobów Cukierniczych ZWC ,,Miś” sięga 1956 roku, kiedy to w skromnej Wytwórni zlokalizowanej we Wrocławiu załoga licząca 30 osób rozpoczęła produkcję kruchych delikatnych listków waflowych, płatków dietetycznych tzw. macy i przepysznych lizaków. Zakład od samego początku cieszył się dobrą renomą. W kolejnych latach uruchomiona została produkcja słodkich różnorodności z nutką fantazji: draży, owocowych galaretek, pastylek, herbatników.
Przełomowym okresem w historii firmy są lata 70-te związane z rozbudową infrastruktury i przejęciem dwóch zakładów produkcyjnych. W Zakładzie w Sobótce uruchomiono produkcję najlepszego puszystego ptasiego mleczka oblewanego chrupiącą czekoladą o niezwykłych walorach smakowych zgodnie z tradycyjną recepturą opartą głównie na produkcji ręcznej. W Zakładzie w Jelczu-Laskowicach wprowadzono do produkcji szeroki asortyment herbatników i innych ciastek kruchych o różnych kształtach oblewanych czekoladą, idealnych do popołudniowej kawy czy herbaty w gronie najbliższych, których produkcja trwa po dzień dzisiejszy.
W 2008 roku firma ZWC ,,MIŚ” została przejęta przez firmę Delic-Pol S.A., nastąpiło usprawnienie zachodzących procesów, wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a także połączenie tradycji z nowoczesnością.
Od stycznia 2013 roku właścicielem ZWC „Miś” jest firma Horizon Equity inwestująca w małe i średnie przedsiębiorstwa działające w Polsce. Nowy właściciel planuje rozwój firmy poprzez rozwój oferty produktowej i rozszerzenie sieci sprzedaży zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Jak widzimy - firma istnieje od dawna - jest to prawdziwa informacja.

Opis producenta:


Moja opinia:

Ptasie Mleczko tej firmy miałam okazję pierwszy raz spróbować. Bardzo mi zasmakowało. Opakowanie już widzieliście, teraz czas na środek. 


Mleczko jest ułożone tak jak w każdej firmie. Kosteczki obok siebie, dwie warstwy. Mimo tradycji - nie odstają od norm. Tu widzicie już ostatnią, końcową warstwę. Tyle jeszcze udało mi się uchwycić.


Słodkości są w standardowej wielkości. Tu akurat smak waniliowy, oblany cudowną czekoladą. Od razu ją polubiłam. 


Czekolada wprost rozpływa się w ustach, a biała pianka nie jest mdła. Po ugryzieniu czekolada nie kruszy się, co możecie tu zauważyć. Jadłam wiele Ptasich Mleczek i niestety, gdy ugryzłam, czekolada była cała pokruszona. Teraz postanowiłam smakować nie tylko tych bardzo znanych słodkości, ale też tych mniej znanych, z marketów. 

Ptasie Mleczko kupione w Kauflandzie, za 500g zapłaciłam o ile się nie mylę - ok 8zł.
Kto lubi takie rzeczy - zapraszam do zakupu i spróbowania. Czy Wam też przypadnie ono do gustu?


Zapraszam do zgłaszania się do konkursu - KONKURS

4 komentarze:

 1. Sama chemia, cukier i utwardzone tłuszcze, brrr.
  Już lepiej wydać te 8 zł na porządną, prawdziwą czekoladę gorzką lub wypic kubek prawdziwego kakao.

  OdpowiedzUsuń
 2. a mi sie pudelko z Wedlowskim dziwnie kojarzy....

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba kolega Anonymous nigdy nie próbował tego ptasiego mleczka. Ciekawa jestem czy rozróżnił by je od wedlowskiego.Zapewne nie...

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.facebook.com/profile.php?id=100008227364964 zachęcam do polubienia naszej strony na fb

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My World by Dagmara Rek , Blogger