13:40

Produkty dla dzieci firmy HIPP

W kolejnej notce postaram się Wam opowiedzieć troszkę o produktach z serii HIPP.


Filozofia jakości:
„Od ponad 50 lat jestem zwolennikiem rolnictwa ekologicznego i przekonuję wszystkich do idei BIO. Odpowiedzialność za naturalny i zdrowy rozwój twojego dziecka, to przesłanie mojego życia.”
Dr Claus Hipp osobiście odpowiada za produkcję żywności dla niemowląt HiPP – pełnej smaku i zawierającej surowce najwyższej jakości z upraw i hodowli ekologicznych.

Pierwszy produkt HIPP:
Sukces mączki sucharkowej z cukierni Josepha Hippa sprawił, że zaczęli ją kupować najpierw znajomi i sąsiedzi, a następnie również ci, którym karmienie maluchów sprawiało trudności. Na początku XX wieku Joseph Hipp dostarczał mączkę do kilku zaprzyjaźnionych cukierni.
Zwiększała się sprzedaż, a cukiernia Josepha Hippa zaczynała powoli przypominać mały zakład produkcyjny, wytwarzający mączkę dla niemowląt, sprzedawaną pod marką HiPP w charakterystycznym żółto-czarnym opakowaniu.

Owoce Bio:

Owoce BIO, zawarte w produktach HiPP, pochodzą z ekologicznych sadów, w których dojrzewają w sposób naturalny. Ochrona roślin odbywa się w harmonii z naturą, zgodnie z zasadą: NATURA ZAMIAST CHEMII.
Do zwalczania grzybów używane są jedynie ekstrakty z ziół, a w walce ze szkodnikami roślin pomocne okazują się biedronki i sikorki.

Nawet banany, które trafiają do słoiczków HiPP, są jakości BIO. Ekologiczne bananowce rosną na niewielkich polach uprawnych wśród wysoko położonych lasów równikowych Kostaryki. Nie stosuje się tam oczywiście żadnych środków chemicznych i syntetycznych. Owoce są ręcznie zbierane, a następnie transportowane statkiem do Europy.

Jak widzicie są to produkty naturalne, bez konserwantów, bez chemii.. Więcej o każdym z produktu juz w "kolejnym odcinku". Zapraszam !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 My World by Dagmara Rek , Blogger